Соціальна робота

Основною метою діяльності Чемеровецького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді є :
-надання психологічних, соціально -педагогічних, соціально-методичних, соціально - економічних, інформаційних, юридичних та інших послуг сім'ям, дітям та молоді та надання соціальних послуг сім'ям, дітям та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги.
      
Основними завданнями центру є :
- участь у виконанні загально державних та інших соціальних програм шляхом проведення соціальної роботи із сім'ями, дітьми та молоддю, зокрема забезпечення соціального обслуговування, соціального супроводу та патронажу, соціальної профілактики та реабілітації;
- забезпечення функціонування існуючих спеціалізованих формувань центру;
( Мобільний консультаційний пункт , Консультаційний пункт при пологовому відділенні , Студентська соціальна служба , Школа волонтерів , Служба підтримки сімей , Інформаційно-ресурсний центр , Служба супроводу неповнолітніх , що перебувають на обліку у КМСН та осіб ,що повернулися з місць позбавлення волі );
- соціальне  супроводження  Дитячих  будинків  сімейного типу;
- організація діяльності літнього наметового табору „Здоровчик ”;
- забезпечення функціонування Вишнівчицької сільської філії;
- залучення громадськості до проведення соціальної  роботи  із сім'ями, дітьми та молоддю, підтримка та розвиток волонтерського руху ;
- створення  прийомних сімей . 
 
         Щодо матеріально-технічного забезпечення :
    Чемеровецький ЦСССДМ оснащений двома комп'ютерами та принтерами до них, має доступ до мережі „Інтернет”, власну телефонну лінію, факс. З березня 2007 року займає три кабінети, де зроблено капітальний ремонт, придбано меблі. Загальна площа центру складає
71 , 2 кв.м .  
      Щодо забезпечення кадрами :
    Згідно типової структури та штатів, штатний розпис на 2008 рік затверджено у кількості 10 чоловік . На даний час фактично працює - 7, з них 2 з економічною , 1з юридичною, 4 з педагогічною освітою, на даний час 2 працівники у відпустці  по догляду за дитиною до досягнення нею трьох річного віку . 
   У селі Вишнівчик для покращення соціальної роботи з молоддю та молодими сім'ями на селі, враховуючи специфіку та особливості даної місцевості ( населення у 3800 чоловік, кримінальна обстановка у селі, рівень дитячих правопорушень тощо) 28 березня 2006 року відкрито філію Центру, котра обслуговує роботу трьох населених пунктів-Вишнівчика, Завадівки, Слобідки-Смотрицької. У приміщенні сільської ради виділено кабінет, де працює один спеціаліст .Потреба у таких філіях є у кожному селі, але через брак коштів не завжди є можливість організувати роботу даного напрямку. 
    
Соціальні послуги, які надає центр :
    Центром постійно проводяться інформаційні заходи з метою популяризації сімейних форм виховання сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Цього року основний акцент роботи Центру ( відповідно до Указу Президента України від 11 грудня 2007 року № 1205/2007 “ Про проголошення  2008 року роком національного усиновлення “) спрямований на створення прийомних сімей, проводиться інформування населення району та пошук потенційних  кандидатів у прийомні  батьки через районну газету «Нове життя», через спілкування з директорами навчальних закладів, керівниками установ та підприємств, через круглі столи. Зокрема у минулому кварталі було проведено круглі столи «Сьогодні ми дбаємо про майбутнє покоління - завтра воно дбає  про нас» та «Насильство у сімї».    У обговоренні цих та ряду інших питань Центр тісно співпрацює з органами МВС, УПСЗН, Службою у справах  дітей , Центром зайнятості населення, Відділом  у справах сімї ї, молоді та спорту РДА.       
       Під особливою увагою Центру  перебуває літня оздоровча програма  , яка спрямована на виконання Наказу  Державного комітету України у справах сім”ї та молоді від 5.04 2002 року № 251 „ Про забезпечення виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 10січня 2002 року №14 „ Про затвердження Міжгалузевої комплексної програми „ Здоров”я нації”  на 2002-2011 роки , „Постанови Кабінету Міністрів України від 16.01. 2003 року № 33 „ Про затвердження Державної програми відпочинку  та оздоровлення дітей на період до 2008 року” .
    Наметовий оздоровчий табір «Здоровчик» у с. Романівка функціонує уже три  роки поспіль і користується популярністю серед дітей району. Він починає функціонувати з кінця червня до серпня місяця. Для оздоровлення та відпочинку дітей у наметовому таборі на балансі Центру  є 8 наметів та 16 туристичних ковриків.  Діти району мають змогу оздоровитись та поєднати приємне з корисним, а саме ознайомитись з особливостями ландшафту та вивчити історичне, культурне надбання, відвідати урочище- Святилище самітника, Святе джерело, побувати на найвищій точці області горі Бугаїха. Заздалегідь розробляється графік заїздів та культурна програма для відпочиваючих. За сезон у  «Здоровчику» набираються сил біля 50 дітей (48). Спільно з РДА у 2005- 2006 роках  оздоровлено на морі 20 дітей з обмеженими фізичними можливостями та дітей-сиріт.
    Широкого розмаху у районі набув волонтерський рух. Активними його учасниками є студенти Чемеровецького медичного училища. Групою із 16 волонтерів підготовлено і проведено акцію «Зроби правильний вибір» по школах району, організовуються тематичні дискотеки у селах району. Волонтери часті гості у Голенищівській школі-інтернаті. В рамках роботи студентської соціальної служби проводяться зустрічі з цікавими людьми району, лікарями, краєзнавцями, ветеранами, священиками.
    При пологовому будинку Центром створено консультаційний пункт для майбутніх та молодих матерів, розроблено та випущено по 150 буклетів «Народжуйте дітей здоровими», «Ваша дитина народилася», «Вісім прав майбутніх матерів». Під патронажем Центру 7 жінок, які перебувають у складних життєвих обставинах.
    Спільно з районною СЕС роздано 8 пакунків гуманітарної допомоги кризовим сім'ям та 17 -- для новонароджених.
     ЧРЦСССДМ формує та веде загальний банк даних сімей, що знаходяться у складних життєвих обставинах, складає план супроводу кожної сім”ї, здійснює соціальний супровід цих сімей , представляє у разі потреби інтереси клієнтів у суді, інформує службу у справах неповнолітніх про випадки жорстокого поводження з дітьми, або реальну загрозу насилля над дітьми, ініціює засідання дорадчого органу шляхом подання відповідних матеріалів до управління у справах сім”ї , молоді та спорту РДА, поширює соціально-рекламну продукцію та надає соціальні послуги різним категоріям сімей, супроводжує дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, а також дітей з особливими потребами. Постійно проводить роботу у Голенищівській школі-інтернат . На даний час під соціальним супроводом у центрі знаходиться 55 сімей у кризовій ситуації, у тому числі 12 сімей по Вишнівчицькій сільській філії. 
     Протягом І - кварталу цього року з супроводу знято 8 сімей, нажаль 1 з негативним результатом.  Окрім кризових  сімей, під супроводом перебуває 3 особи, що повернулися з місць позбавлення волі та 28   неповнолітніх, які стоять на обліку у Кримінальній міліції у справах неповнолітніх, 15 дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, з них 2 - випускники  Голенищівської  школи - інтернату.